Empatický kontakt

Nenásilná komunikace pro mírně pokročilé

Empatický kontakt

Pro ty, kteří se již seznámili se základy konceptu Nenásilné komunikace, je tu pokračování v podobě dalšího sebepoznávacího workshopu, který bude zaměřen na empatický kontakt se sebou i s druhými.

Empatii chápu jako schopnost naladit se na sebe nebo na druhou osobu, na naše prožívání, záměry, pocity a potřeby, na to živé v nás. Vnímám jí jako totální, bezpodmínečné přijetí sebe nebo toho druhého a jako důvěru v to, že tak, jak jsme, jsme v pořádku. Tvoříme tak kontakt s tím, co je v nás živé. Empatie je schopnost být přítomen tomu, co právě je, ať je to radost nebo bolest.

Co Vám kurz přinese:

✔ Prozkoumáme, jak obvykle reagujeme, když slyšíme kritiku nebo cokoliv, co je nám nepříjemné.

✔ Ponoříme se hlouběji do sebe, abychom našli zdroje, které nám umožní změnit naučené reaktivní jednání v komunikaci, která napomáhá porozumění a dorozumění se.

Prohloubení kontaktu se sebou nám umožní postupně se osvobodit z boje v naší mysli a žít ve větším klidu a rovnováze.

✔ Pomůže nám i uvolnit naši vnitřní pohodu ze závislosti na chování druhých.

✔ Vyzkoušíme si, jak můžeme udržovat kontakt s druhým člověkem bez ohledu na formu jeho komunikace.

✔ Položíme základy empatickému kontaktu, který má doslova léčivé účinky a pomáhá uzdravit konflikty a neporozumění.

✔ Získáte inspiraci, jak zůstat v kontaktu s vaší vnitřní silou i v náročných situacích.

Způsob, jakým se dorozumíváme s druhými lidmi, má rozhodující vliv na naši spokojenost v mezilidských vztazích a tím i v celém našem životě.

„Můj život jsem postavila pevně na nohy poté, co
jsem začala používat přístup Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace. Shledávám ho mimořádně užitečným pro schopnost život prožít a užít si ho, proto ho sdílím s ostatními. Mým záměrem je především vytvořit bezpečný prostor pro praktické vyzkoušení toho nejzákladnějšího, co koncept Nenásilné komunikace nabízí, a vytvořit tak východisko pro jeho uvedení do života.“

Helena Kurzweilová - lektorka workshopu

Pro koho je workshop určen?

Pro ty, kteří mají za sebou alespoň dva dny praktického workshopu Nenásilné komunikace, a dokáží tedy pojmenovat a odlišit své pocity a potřeby od různých myšlenkových forem.

Pro ty, kteří vnímají, jak moc nás ovlivňují myšlenky, které se prohánějí naší myslí, jak velké bariéry staví mezi nás a druhé lidi, jak silný vliv mohou mít na naše jednání, pokud to připustíme.

Pro ty, kteří se chtějí rozhodovat skutečně svobodně o svých reakcích na tento svět a chtějí se naučit, jak se vracet do svého středu.

Empatický kontakt ocení všichni rodiče, průvodci, učitelé a pečovatelé o děti a mládež.

Hlubší pochopení toho, co se v nás odehrává v reakci na okolní svět, a transformace našich soudů a domněnek, představují jednu z nejlepších prevencí vyhoření u všech pomáhajících a podporujících profesí, které znám.

Pochopení, jak jinak lze naslouchat lidem, kteří uvízli ve svých domněnkách a jejich jednání je řízeno emocí, může být užitečné všem, kterým záleží na kvalitě mezilidských vztahů, a kteří chtějí se svým okolím vycházet v míru bez ohledu na to, jak druzí jednají.

Jak vypadá workshop

Workshopy jsou především záležitostí praktického zkoušení a objevování. Součástí jsou i aktivity zaměřené na prohloubení naší všímavosti, usnadnění kontaktu s tělem a vnímání emocionální složky našeho bytí.

Teorie zabírá minimum času a je ilustrována osobními příklady a prožitky.

Těžiště setkání spočívá v praktické aplikaci a provádění cvičení zaměřených na prohloubení nových schopností. Účastníci pracují zpravidla s vlastními životními situacemi. Není to nezbytně nutné, ale tento přístup se jeví jako nejúčinnější.

Důležitou součástí je i sdílení prožitků a zkušeností.

Během všech aktivit dochází ke společnému zvědomování principů nenásilí, na nichž stojí komunikace, která pomáhá utvářet zdravé a vyrovnané vztahy a smysluplně spolupracovat.

Lektorka Helena Kurzweilová

Jsem kouč, lektor, facilitátor. Mám ráda tanec, pohyb, hory, vzduch a lidskou nenásilnou upřímnost. Sním o světě, v němž mají lidé jasno o své jedinečnosti a jejich cílem je proto spolupráce, ne boj. Tím, co umím, dávám této vizi život.

Cítím se jako průvodkyně světem emocí a potřeb. Fascinuje mě moudrost lidského těla a těší mě ji objevovat. Podobně velké dobrodružství pro mě představuje i naše komunikace a lidské chování vůbec. Obojí je těsně spjaté s naším emocionálním světem, tedy s naším tělem. Na cestu do vnitřní džungle si se sebou beru spolehlivé průvodce, jakými jsou Nenásilná komunikace nebo Focusing.

Termín

Sobota a neděle

15.4.-16.4.2023 od 9:30 do 17:30 hod
Místo: Regenerační studio Dayal, Vyšehradská 1376, Praha 2  

Cena

Cena za kurz je 2500 až 4500 Kč

Cena se skládá ze zálohy 1000 Kč placené před kurzem a doplatku v rozmezí 1500 - 3500 Kč placeném po skončení kurzu.

Chceme, aby lidé věděli, za co platí, a rozhodovali se o částce spíše z vděčnosti za to, co jim kurz přinesl, než z povinnosti. Nabízíme možnost zvolit si částku, která se nachází v uvedeném rozmezí, podle vaší finanční situace, vnímané hodnoty workshopu a ochoty přispět k finančnímu zajištění organizátorů a lektorky.

Nižší částka umožňuje přístup k poznání těm, kteří mohou být ve finanční nouzi.


Střední částka pomáhá zajistit udržitelnost a pokračování naší práce.


Vyšší částkou usnadňujete přístup k seberozvoji těm, kteří nemají momentálně dostatečné finanční zdroje. Díky za vaše přispění.
 
Po vyplnění online přihlášky vzniká nezávazná rezervace místa. Přihláška je závazně potvrzena zaplacením zálohy 1000 Kč.
Po skončení kurzu vás prosíme o doplacení do 7 dnů skrze náš formulář ZDE

Peníze by neměly být problém. Pokud jsou, nebo pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, ozvěte se nám.

Storno podmínky

Život někdy přináší těžko předvídatelné změny. Pokud něco takového nastane a vy se odhlásíte nejpozději do 7 pracovních dnů před začátkem workshopu, bude vám vrácena zpět záloha v plné výši přijaté platby.


Zohledňujeme tak nepředvídatelnost ve vašem životě i možnost změnit rozhodnutí a současně bereme ohled na udržitelnost a efektivitu našeho fungování.

Přihláška

Máte již zkušenost s konceptem Marshalla Rosenberga? Rozumíte a zažili jste, na nějakém workshopu nebo ve vlastním životě, co obnášejí čtyři kroky Nenásilné komunikace a rádi byste tyto principy dále rozvíjeli? Podívejte se na naše Tréninkové skupiny Nenásilné komunikace!  

Jakékoli dotazy k organizaci semináře, přihlašování a platbám směrujte na email
info@skola21.com nebo telefon 721 578 397