Tréninková skupina
Nenásilné komunikace

(pokročilí)

Máte již zkušenost s konceptem Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace a rádi byste tyto principy využívali více ve svém životě? Pokud ano, mám pro vás nabídku.

Otevíráme prostor pro ty, kdo chtějí vtělit principy Nenásilné komunikace a používat je v běžných životních situacích.

Naším záměrem je nabídnout skupině zájemců své schopnosti a zkušenosti s Nenásilnou komunikací. V bezpečí skupiny 8 až 14 lidí budeme dlouhodobě tvořit a posilovat potřebné návyky formou různých aktivit a společného sdílení a objevování. Postupně tak budeme prohlubovat i naše vědomí o principech nenásilí a naši schopnost je žít v každém okamžiku našeho života.

Pracujeme zejména s reálnými situacemi, které představují v životě účastníků výzvu, a tak by rádi našli jiný způsob, jak se v nich zachovat.

Způsob, jakým se učíme chápat koncept Nenásilné komunikace, je založen především na učení se z prožitků a uvědomění, k němuž dochází při praktických ukázkách, při cvičeních a rolových hrách.

K učení využíváme i situace, které se odehrávají během setkání. Teorie je nezbytné minimum. Těžiště učení spočívá v osobní zkušenosti a prožitku.

Pro koho jsou setkání určena

Setkání navazují na Základní kurz Nenásilné komunikace. Jsou koncipována za předpokladu, že účastníci zvládají základy konceptu Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace, tedy že zažili a uvědomili si, co obnášejí čtyři kroky Nenásilné komunikace, ideálně na nějakém workshopu nebo ve vlastním životě.

„Přijměte tuto nabídku jako pozvání do komunity lidí, kteří si cení mezilidských vztahů, upřímnosti, vzájemnosti, porozumění a jednání bez násilí.“

Těšíme se :)
Helena Kurzweilová a Škola 21

Lektorka Helena Kurzweilová

Jsem kouč, lektor, facilitátor. Mám ráda tanec, pohyb, hory, vzduch a lidskou nenásilnou upřímnost. Sním o světě, v němž mají lidé jasno o své jedinečnosti a jejich cílem je proto spolupráce, ne boj. Tím, co umím, dávám této vizi život.

Cítím se jako průvodkyně světem emocí a potřeb. Fascinuje mě moudrost lidského těla a těší mě ji objevovat. Podobně velké dobrodružství pro mě představuje i naše komunikace a lidské chování vůbec. Obojí je těsně spjaté s naším emocionálním světem, tedy s naším tělem. Na cestu do vnitřní džungle si se sebou beru spolehlivé průvodce, jakými jsou Nenásilná komunikace nebo Focusing.

Základní informace

Termíny: (vždy úterý)

Připraven máme cyklus devíti setkání. 

Termíny setkání: 6.10., 20.10., 27.10., 10.11., 24.11., 1.12., 15.12., 5.1. a 19.1. 2020/2021

Čas: vždy od 18:15 do 20.45 (2,5 hodiny)

Místo: Karlínské Spektrum, Družinka, Karlínské nám. 316, Praha 8

Kapacita kurzu: 16 účastníků


Cena 1 série: 5000 Kč (9 setkání)

Přihláška

V případě, že ještě nemáte s konceptem Nenásilné komunikace osobní zkušenost, doporučujeme začít s našimi základními kurzy Nenásilné komunikace

Jakékoli dotazy k organizaci semináře, přihlašování a platbám směrujte na email jarmilaklimesova@gmail.com nebo telefon 732 552 575