Chceme vždy sdílet to nejdůležitější,
co nám v životě i ve vzdělávání chybí.

Co to je?

Ptali jsme se
mladých lidí, starších lidí, lektorů, psychologů,
terapeutů a taky jednoho herce (Jardy Duška).
Dlouho jsme studovali a diskutovali ...

Tady je výsledek:

6 pilířů naší vize

Vytvořili jsme sestavu šesti pilířů, které na sebe plynule navazují. Na jejich základě pak vznikají kmenové kurzy a brzy i roční běh. Smyslem programu je komplexní objevení a prožití svého vnitřního nastavení, aby naše kroky ve vnějším světě odpovídali tomu, co si opravdu přejeme žít.

1 — Sebe-vědomí

Dokud si nejsme plně vědomi svých vnitřních pochodů, procesů a jejich původu, není možné mít nad sebou kontrolu.

V rámci našich kurzů vám umožníme ponořit se sami do sebe za pomoci učitelů, kteří s tím mají bohaté zkušenosti. Existuje několik bran, kterými je možné dojít k uvědomění, že jsme. Každému však může vyhovovat jiná. Emoce, tělo, mysl. Proto nabízíme více možností, vícero cest a přístupů. Vyberte si, která Vám sedí, a vydejte se na cestu poznání toho, kým opravdu jste.

2 — Přijímání

Naučme se s láskou a vděčností přijímat sami sebe se vším, co k nám patří. Teprve poté budeme schopni přijímat i druhé takové, jací jsou.

Jakmile si začneme být vědomi svých vnitřních pochodů, ne všechny se nám budou líbit. Některé nás mohou děsit, jiné budeme chtít hned popřít. V této fázi je dobré si procvičit, jak přijímat to, co je, abychom zbytečně nevytvářeli konflikt, který by nám bral sílu. V dalších fázích se naučíme to, co je, vědomě transformovat. Nejde to ale dřív než to, co je, přijmeme.

3 — Péče o vnitřní svět

Vnější svět je takový, jaký je náš vnitřní svět. Dokážeme-li přijmout toto porozumění, pak náš život přestává být nedorozuměním.

Pokud přijmeme zodpovědnost za své myšlenky, slova a činy, pak svět se neděje, ale svět žijeme. Přistupujme k našemu životu jako k zahradě. Buďte sami sobě zahradníkem. Objevte a prožijte své kvality. Věnujte pozornost tomu, co vnímáte jako radostné a plodné. Osvojte si techniky, jak pracovat s tím, co možná nyní vnímáte negativně, aby Vám se sebou samotnými bylo dobře.

4 — Práce s traumaty

Přezdívá se jim “kostlivci ve skříni”. Známe je všichni. Jsou nepříjemní, když se objeví. Často se také hlásí o slovo v nepravou chvíli. Otázkou je, co s nimi?

Je jasné, že pokud se vydáme na cestě seberozvoje, budou se tito strašáci vynořovat jako nezpracovaná traumata. Každý takový zážitek nám po celý život ubírá energii a nedovoluje nám pocítit vnější volnost a vnitřní svobodu. To platí do okamžiku, než se rozhodneme tyto kostlivce konečně vytahovat ze skříně.

5 — Dotknutí se své životní vize

Kdo jsem? Proč jsem tady? Co se svým životem,
abychom se cítili naplněni?

Každý máme své specifické dary, silné stránky a věci, kterým rádi věnujeme svůj čas a úsilí. Jsou to činnosti, které nás lákají, při kterých ztrácíme pojem o čase, které nám dávají hluboký smysl. Někdy je ale nevidíme, nedovolujeme si to, protože jsme si do hlavy zakódovali jiné zaměření, životní cíle a povinnosti. Chvíli trvá se přes tyto propůjčené životní vize dobrat k tomu, co je pro nás osobně opravdové, co je To naše. Pokud se chcete ponořit do hloubi sama sebe, nabízíme vám speciální kurz, který jsme připravili s Janem Bímem právě pro tento účel.

6 — Implementace

Víte, kdo jste a co chcete. Víte, co vás baví a co vám škodí. Máte konečně dost sil a odvahy sami v sobě k tomu, abyste se do toho pustili. Do čeho? Do toho - žít vědomě svůj vlastní život.

I v téhle fázi vás dokážeme podpořit. Protože i ta přináší úskalí a nárazy na podmínky okolního světa, které se někdy zdají být nepřekonatelné. I s tím lze pracovat skrze sebe a ani v tom vás nenecháme osamocené.

Kmenové kurzy nebo roční běh?

Všechna výše zmíněná témata můžete procházet nezávisle na sobě. To jsou jednotlivé kurzy a semináře, které najdete v našem programu. Možná vám chybí jen kousek skládačky a bude vám stačit jedno z výše uvedených témat.

Pokud byste si rádi prošli tímto systémem v ucelené podobě
s konstantní podporou svých průvodců a Školy 21, doporučujeme vám přihlásit se do Transformačního cyklu.

Jak škola 21 funguje?

Jsme otevřená struktura
a nabízíme možnost zapojení se
a praxe na pozicích,
které vás opravdu zajímají.
“Ozvi se a vytvoř si svou pozici”

Věříme, že k opravdovému posunu je třeba čas, prostor a podpora blízkých. Proto ve Škole 21 nabízíme kurzy, které mají návaznost a delší trvání a také možnost zapojit se do jejího fungování. Pravidelně se tak setkávat se stejně naladěnými lidmi, potkat učitele lidsky zblízka a trávit s nimi více času než jeden večerní seminář.

Zapoj se a řekni, co se chceš učit, spoluvytvářej, získej praxi v tom, co tě láká, objev kdo jsi a udělej s tím díru do světa