Oživení: Život v proudu

s Martinem Švihlou

O semináři

29. 5. 2019 od 18 hodin

Možná se vám to také občas stane. Pracujete a najednou se čas jakoby zastaví – práce plyne sama, na výsledku práce nezáleží. Tomuto stavu se říká “flow” nebo “proud” a je nesmírně příjemný a efektivní. 

I proto se do něj snaží dostat umělci, vrcholoví sportovci, špičkoví manageři…

Tento stav však není zázrak vyhrazený pro vyvolené. Bytí v proudu je to možnost, dostupná nám všem. Je dokonce několik způsobů, kterými se můžeme do přirozeného plynutí dostat – během večera si je představíme a vyzkoušíme na vlastní kůži.

Srdečně vás zvu a těším se na setkání.


O cyklu Oživení

Tento seminář je posledním v rámci letošního cyklu.

Ztrácíte chuť do života? Hledáte jeho smysl v kolotoči každodennosti?

Život i jeho smysl jsou ve vás. A tyto pravidelné večery vám je pomohou objevit a projevit. Budete překvapeni, jak jednoduché to může být.

Život se odehrává v našich tělech, ne v mysli nebo na sociálních sítích. Život je naplňující mystérium, ne intelektuální úvaha. Náš život se uskutečňuje skutky, ne chytrými řečmi.
Opravdová změna v našem životě nastane, když se změní náš postoj, chůze nebo způsob, jak naše tělo reaguje na podněty z okolí. Změníme se, když se změní naše konání, když proměníme znalosti na schopnosti. Když se životu nebudeme snažit pouze „rozumět“, ale také ho „pochopíme“, propojíme se s ním, dáme mu prostor a začneme žít.

Naše mysl může vytvořit prostor pro zdravé tělo a tělo může podpořit záměry mysli. Naše myšlení, cítění a konání může být v souladu. A život může se může vyvíjet k většímu pochopení toho, co se děje v nás a kolem nás, takže náš projev a činy budou svobodnější a efektivnější… Pokud si všimneme (všímavost/mindfulness) pár jednoduchých věcí a začneme s nimi pracovat.

Reference účastníků

Praktičnost a rychlost
Jako vždy zaměření na tělo a tělesné procesy. V posledním týdnu jsem zažíval nebývalý klid ukotvení ve svém těle a několik velmi zajímavých vhledů toho, co se ve mě tělesně děje. Získal jsem dalších několik jednoduchých technik jak se uvolnit či zvýšit kontakt se svým tělem, čehož si vážím nejvíc. Když si porovnám mnoho různých relaxačních technik, které mívají mnoho kroků (typicky třeba autogenní trénink) a trvají třeba půl hodiny a srovnám to s dýcháním přes pusu a rozvolněným pohledem, tak ve výsledku je to stejné, ale praktičnost a rychlost použití nesrovnatelná. Takže velmi děkuji.

Tomáš 
po semináři na téma „Energie a odpočinek“

Snadnější každodenní život

Naučila jsem se nenápadné techniky, jejichž pravidelné praktikování mi usnadňuje každodenní život. Už vím, jak se sebou „pracovat“ ve stresových situacích, když jsem unavená, přepracovaná, když nedokážu vypnout hlavu nebo prožívám velké emoce. Všímám si signálů svého těla. Konečně jim umím naslouchat a reagovat na ně. Díky, Martine, za tvé jemné a trpělivé vedení.

Jana 
lektorka a produkční

Lektor Martin Švihla

Martinovy semináře a kurzy jsou kombinací jednoduchého fyzického cvičení, komunikačních technik a psychologických her, čímž oslovují a integrují tělo, srdce a mysl. Jeho oblíbenými tématy jsou rovnováha těla a mysli, práce s emocemi, komunikace a řešení konfliktů nebo pracovní a energetická pohoda. Vede také mužské kruhy.

Martin Švihla je lektorem osobního rozvoje a firemního vzdělávání, vyučuje bojové umění aikido a spoluvytváří několik projektů pro lidi (například kavárnu Bistro Zahrada, lesní školku, aikido klub nebo Prostor 8). V minulosti byl programátorem, vysokoškolským pedagogem, webovým vývojářem i shiatsu terapeutem a všechny tyto zkušenost využívá ve své současné práci.

Nezávisle na tématu kurzu je základním pilířem jeho práce přítomné vědomí a rozvoj lidského potenciálu. Žije principy, které učí. A užívá si to.

Základní informace

Čas: od 18 do 21.30

Datum: 29. 5. 2019

Místo: Prostor 8 – Šmilovského 8, Praha 2

Kapacita semináře: maximálně 20 účastníků

S sebou: pohodlné oblečení a přezůvky

Cena za večerní seminář: 500 Kč

Přihláška

Jakékoli dotazy k organizaci semináře, přihlašování a platbám směrujte na email vojta@skola21.com