Intuitivní pedagogika (INTU)
nejhravější cesta k sobě

Jedná se o součást tříletého kurzu intuitivní pedagogiky, ale je možné přijet i pouze na toto jedno konkrétní setkání. 

Život je hra. Velká hra s malými věcmi. Toto letní setkání je vlastně takový prázdninový tábor pro dospělé. Můžete si vzít stan a vrátit se do svých dětských či mladistvých let. Budou tam dobře vařit a bude se hrát celotáborová hra. Bude to malá hra s velkými věcmi. S těmi životodárnými, smysluplnými, věčněplynoucími a naplňujícími...

o INTU

Každé jedno INTU stretnutie je hlavne sociálne cvičenie, kde sa všetci učíme ako byť s inými ľuďmi tak, že môžem byť sám sebou. Je to vždy vzácny vzájomný dar, keď sa ľudia stretnú, aby rozvíjali schopnosť hrať sa… Jeden druhému umožnili mnohé zažiť, odhaliť, pozorovať, cvičiť kontakt, komunikáciu… Človek sám to nedokáže, potrebuje na to iných…

Vzácne je hlavne bezpečné prostredie bez hodnotenia… Že niekoľko dní na jednom mieste SPOLU s inými ľudmi môžme zažívať veľa kreativity, ľudskosti, hravosti, sústredenia, pokoja i dynamiky, cvičenia pozornosti, komunikácie i kontaktu… Venovať sa sám sebe, položiť si otázky “ ako sa mám? ako sa cítim? kto som? ako to že som?“ a môcť byť v nich ponorený… Pozorovať v sebe mnohé procesy, ktoré sa v súvislosti s nimi vynoria… Mnohé pocity i záťaže s tým súvisiace…

Celá skupina postupne svojim tempom preniká do hlbokých súvislostí, INTU pedagogiky, skrze zážitky sa otvára pochopenie originality tohto pohľadu na vzdelávanie Človeka… Vzniká akýsi organický budujúci proces, kde krok za krokom, stretnutie za stretnutím, sa roztvárajú nové rozmery, súvislosti, pohľady na detstvo i dospelosť, mení a prehlbuje sa prežívanie vlastného Života… Vznikajú veľmi osobné a priateľské vzťahy medzi účastníkmi, vrátane lektorov…

Peter Živý

Co INTU seminář rozvíjí?

  • Klid – můžete se naučit se procházet konflikty a složitostmi života s nadhledem.

  • Pohyblivost – Rozpohybujete své tělo a naleznete svou rovnováhu.

  • Mír – Naučíte se nehodnotit ostatní a především přestanete hodnotit sebe.

  • Odvahu – Přestanete se bát dělat chyby.

  • Tvořivost – Obnovíte svou kreativitu, anebo ji zušlechtíte.

  • Všímavost – Zbystří se vám smysly.

  • Hravost -Vaše dospělé já se setká s vaším vnitřním dítetem a zapovídají se.

  • Sama sebe – Může se stát, že se o sobě dozvíte něco, co byste raději nevěděli. Ale zase se díky tomu stanete člověkem, který umí žít a být sám sebou.

Lektoři / Průvodci


P. Ahlbom

Skladatel, hudebník, eurytmista a waldorfský učitel.  V osmdesátých letech spolu s Merete Lovlie založil v Järně ve Švédsku školu Solvik. Skupina kolem Pära Ahlboma se snažila hlouběji pochopit dětský svět, „vzpomenout“ si na to, jak zažívali svět a dospělé kolem sebe ve svém vlastním dětství. Dětský svět se jim přestal jevit jako jakési ideální, čistě positivní období, pochopili, že si děti zažívajé mnohá traumata, která jim způsobují dospělí, aniž by si to sami uvědomovali. Aby člověk byl dobrým učitelem, musí si být těchto věcí vědom, musí se doopravdy dokázat vcítit do duše dítěte.


Peter Živý

Peter Živý studuje intuitivní pedagogiku v Německu a ve Švédsku. Tento pedagogický systém byl rozpracován ve švédské škole Solvik (Solvikskolan). Zároveň je lektorem intuitivní pedagogiky: přednáší, vede semináře a workshopy. Často jej uvidíte na oblíbených popularizačních „ochutnávkách“ intuitivních her v rámci různých festivalů a konferencí, anebo na zážitkových setkáních pro děti, pedagogy nebo širší veřejnost. Ve své činnosti vnímá děti jako svobodné a dokonalé bytosti, kterým není potřeba něco vnucovat, ale intuitivně podporovat rozvoj jejich osobností. Petrovým záměrem je vytvořit nové školy příznivé pro děti současnosti.


Dieter Schwarz

„Děti jsou od přírody zvědavé, kreativní, aktivní, otevřené, ale také zranitelné. Dokud jsou v tomto stavu, mohou se rozvíjet a plně využít svůj potenciál.  Opravdová setkání se také dějí jen tehdy, pokud jsme v tomto stavu. Pokud jsme takto otevření a zranitelní, prožíváme život naplno. Díky komunikaci a mezilidskému kontaktu ve společenství si užíváme skutečné kvality života. Děti usilují o tuto životní kvalitu. Pokud já jako dospělý chci pomoci dětem, aby rozvinuly svůj plný potenciál, tak je důležité, abych já sám byl otevřený a zranitelný. Pokud vyměním stav vnitřní otevřenosti a zranitelnosti za něco jiného, pak pozastavím svůj osobní rozvoj. Děti nás neustále provokují, a tím poukazují na naše omezení, na to, že jsme se v určitém smyslu přestali rozvíjet. Překonat své hranice pak ale musím sám, bez vnější pomoci. Jak zlepšit situaci naší i našich dětí? V intuitivní pedagogice se cvičíme a hrajeme si, abychom se vrátili do stavu vnitřní otevřenosti.


Termín: 3. – 9. července 2018

Kurzovné: za letní seminář je 7700 Kč/os
bez ubytování a stravy.

Studentům denního studia a skupinám 3 a více účastníků z jedné organizace nabízíme 30% slevu.
Zahraniční účastníci mohou využít slevu 20% z důvodů vyšších nákladů na dopravu.
Pokud vás tento seminář zajímá a finance jsou i nadále překážkou vaší účasti, kontaktujte mě prosím na vojta@skola21.com

Platit můžete převodem na číslo účtu: 2700847340/2010
Do poznámky napiště vaše jméno a INTU

nebo můžete

Ubytování: 

K dispozici máme celkem 50 míst na postelích ve 13 malebných pokojích, dále 40 matrací + 5ha louku, na které lze postavit stanové městečko.
Ceny jsme pro vás upravili, takže část ubytovacích nákladů bude hrazená z kurzovného. Zároveň chceme, aby byl seminář udržitelný z pohledu vydané energie lektorů i organizátorů, proto jsou ceny následující:

– v pokojích na posteli 200Kč / os / noc
– na matraci 150Kč / os / noc
– ve stanu 50Kč / os / noc

Místo: Kubasova chalupa 

– vlakem je nejlépe se dopravit do Chocně a dále se domluvit na spolujízdě. Nebo pak si užít procházku 4km od vlakové zastávky Brandýs nad Orlicí.

Strava: Objednejte si předem!

Již teď je možné si objednávat vegetariánské snídaně / obědy / večeře u naší osvědčené kuchařky Daniely Mášové na tel. 776 712 373 nebo na email: daniela.m.simon@gmail.com. Vždy uveďte své jméno, počet dnů a porcí.

Plná penze stojí 300Kč / den (jednotlivé chody jsou za 100Kč).

Ubytování a strava se platí na místě v hotovosti.

Obvyklý časový harmonogram:

První den
17.00 – 18.00 Registrace, ubytování a večeře
18.00 – 21.30 První blok semináře s malou přestávkou na jídlo pro ty, kteří dorazí později

Další dny
8.00 – 9.00 Snídaně
9.00 – 10.30 Seminář – zpravidla ranní kruh a ranní zpívání
10.30 – 11.00 Přestávka
11.00 – 12.30 Seminář – malování / komunikace / intu hry
12.30 – 14.30 Oběd
14.30 – 16.00 Seminář – malování / komunikace / intu hry
16.00 – 16.30 Přestávka
16.30 – 18.00 Seminář – malování / komunikace / intu hry
18.00 – 19.30 Večeře
19.30 – 21.00 Seminář – zpravidla intu hry a večerní zpívání

Kromě prvního semináře ráno a posledního večer, které jsou společné, je vždy možné si vybrat mezi 2-3 možnostmi, popř. si domluvit individuální rozhovor lektorem.Poslední den je zkrácený program, obvykle končíme již ve 14 h.

DĚTI NA SEMINÁŘI: 
děti mohou být na semináři určitým zpestřením, nicméně je třeba zajistit, aby jim během dne byla věnovaná dostatečná pozornost ze strany dospělých. Některé děti, především ty menší, často vyžadují hodně pozornosti. Doporučujeme rodičům, aby sami zvážili, zda děti vzít s sebou – vaše pozornost je soustředěna na práci na sobě samých, děti mohou vycítit nedostatek pozornosti a vyžadovat ji. Během intuitivních her je potřeba vzít v úvahu také bezpečnost dětí. Děti školního věku již zpravidla chápou pravidla, do určité míry se mohou některých aktivit smysluplně účastnit. 
Pokud plánujete vzít děti s sebou, prosíme vždy se s námi domluvte předem.  

Platit můžete převodem na číslo účtu: 2700847340/2010
Do poznámky napiště vaše jméno a INTU

nebo můžete

Jakékoli dotazy k organizaci semináře, přihlašování a platbách prosím směřujte na email vojta@skola21.com