Jak říkat a slyšet NE s klidnou myslí

seminář Nenásilné komunikace

Jsou momenty, kdy ani při nejlepší vůli nedokážeme vyhovět žádosti druhého člověka.

Pokud vyhovíme, trpí tím naše tělo a může utrpět i vztah s tímto člověkem.

Zažíváte někdy podobné situace? Nejraději byste řekli ne, ale uvnitř vám něco brání?

NE je možné vyjádřit zcela upřímně formou, která je plně respektující, citlivá i srozumitelná a otevírá dveře dialogu, nikoliv neporozumění.

V upřímnosti nám přitom mohou bránit naše přesvědčení, předchozí nepříjemné zkušenosti nebo obavy z konfliktu. A možná i to, že nechceme ublížit, zranit nebo ohrozit vztah.

Jindy můžeme NE slyšet z druhé strany a být jím zaskočeni, nebo nás může zraňovat. Tyto zkušenosti mohou snadno oslabit naši sebedůvěru a odvahu požádat druhé o pomoc. Brání nám v tom strach z odmítnutí.

Není nutné nechat se odbýt, ani zapírat sami sebe. Můžeme si bez obav říci o pomoc nebo o to, co právě potřebujeme. NE totiž není konec ale naopak začátek dialogu. Jak na to?

Vyzkoušíme si...

jak se můžeme v těchto situacích zachovat, jak upřímně vyjádřit to, co skutečně chceme. Prožijeme, jak naslouchat NE a pochopit zprávu, kterou skrývá, aby nás to nezraňovalo ani neohrožovalo. V praxi si vyzkoušíme, jak v obou situacích otevřít dialog.

Pro koho je workshop určen?

Pro všechny, kteří chtějí najít způsob, jak

  • být upřímní a ohleduplní zároveň
  • i v těchto situacích prožívat svobodu a rovnocennost
  • vytvářet atmosféru spolupráce
  • vytvářet zdravé mezilidské vztahy a pečovat o ně s citem
  • pečovat o svou spokojenost a své potřeby bez obav a výčitek
  • vytvářet rovnováhu ve vztazích i komunikaci
  • balancovat upřímnost a empatii
  • zažít na vlastní kůži principy Nenásilné komunikace Marshalla Rosenberga

Lektorka Helena Kurzweilová

Jsem kouč, lektor, facilitátor. Mám ráda tanec, pohyb, hory, vzduch a lidskou nenásilnou upřímnost. Sním o světě, v němž mají lidé jasno o své jedinečnosti a jejich cílem je proto spolupráce, ne boj. Tím, co umím, dávám této vizi život.

Cítím se jako průvodkyně světem emocí a potřeb. Fascinuje mě moudrost lidského těla a těší mě ji objevovat. Podobně velké dobrodružství pro mě představuje i naše komunikace a lidské chování vůbec. Obojí je těsně spjaté s naším emocionálním světem, tedy s naším tělem. Na cestu do vnitřní džungle si se sebou beru spolehlivé průvodce, jakými jsou Nenásilná komunikace nebo Focusing.

Praktické informace

Termín: 27.04.2019

Čas: 9:30–17:30

Místo: Náměstí Jiřího z Lobkovic č.8, Praha 3 

Kapacita kurzu: 16 účastníků

Cena: 2 200 Kč

Peníze by neměly být problém. Pokud jsou, ozvěte se.

Informace k přihlášení

Prosím všechny, kteří se chtějí na workshop přihlásit, aby tak učinili nejpozději do 12.4. K tomuto datu se uzavírají zaplacené přihlášky a následně dostanou všichni účastníci jasnou informaci o konání nebo nekonání workshopu. Záměrem je především respekt k času všech zúčastněných.

Přihláška

Jakékoli dotazy k organizaci semináře, přihlašování a platbám směrujte na

jarmilaklimesova@gmail.com
+420 732 552 575