Chceš se vypořádat se stresem, obavami, zahlcenou myslí či vyčerpáním? Pořád tě něco honí, nejvíc ty sám sebe? Pak je pro tebe mindfulness ideální cestou, jak to změnit! Díky ní máš právě teď možnost objevit svůj vlastní stabilní střed, zdroj duševní energie a životního optimismu. 

Lékem, který už pomohl velké spoustě lidí od stresu, nejistoty, obav, úzkostí a mentální zahlcenosti, je rozvinutí plně vědomého prožívání přítomnosti tady a teď. Není to žádný pseudo-zázračný lék, který zařídí, že vše bude najednou zalité sluncem. 

Mindfulness přesto může k lepšímu životu významně přispět. Vede k porozumění vlastní mysli a naučeným emočním vzorcům. Ulevuje od stresu, pocitů tísně a úzkosti. Prohlubuje schopnost relaxace, zlepšuje komunikaci, zvyšuje emoční inteligenci, podporuje kreativitu, otevírá přístup k vlastnímu zdroji duševní energie a životního optimismu.

Díky mindfulness bude pro tebe snazší být sám/a sebou, prožívat výzvy života s větším nadhledem a grácií, být v kontaktu se svým tělem, myslí a emocemi i v náročných životních situacích.

Co se na kurzu naučíš? 

 • Co je mindfulness a 10 mýtů o ní

 •  Co na to věda?

 •  Praktická sebepoznávací cvičení

 •  Nácvik různých druhů meditace a soustředění

 •  Jak na stres?

 •  Vědomá práce s myšlenkami

 •  Za vším hledejme pocity

 •  Jak poznat svoje emoce a vědomě je integrovat?

 •  Všímavá komunikace v mezilidských vztazích

 •  Pozitivní stavy mysli jako klíč ke štěstí

 •  Proč si působíme trápení a jak se osvobodit od sebelimitujících vzorců?

 •  Neustálá změna s věčnou přítomnosti v pozadí

 •  Jak najít svůj klidný střed uprostřed vířícího života

Lektor František Lomský

"Mindfulness jsem začal praktikovat v roce 2000 a od té doby se stala pevnou součástí mého života. Díky ní jsem pochopil, jak si emoční stres či napětí způsobujeme hlavně sami sobě. Především jsem však získal skvěle fungující nástroje na jejich rozpuštění, které mně umožnily nalézt stabilní střed uvnitř sebe sama, který máme všichni kdykoli k dispozici. Stres a většinu problémů si totiž vytváříme většinou tím, že se vyčerpáváme bojem sami se sebou namísto toho, abychom reagovali v souladu s proudem života. Vědomý život v přítomnosti nám pak odhalí skutečnou krásu života, vůči které jsme byli předtím slepí, ač jsme ji měli vždy na dosah.

V pražském Centru Lotus vedu pravidelné meditace pro veřejnost, jsem obsahovým spoluautorem meditační aplikace Calmio a autorem knihy "Mindfulness: co vám ještě neřekli". 

Absolvoval jsem desítky týdenních či delších tréninků v mindfulness meditaci (tzv. retreatů) pod skvělými učiteli v Česku i v zahraničí. I mnohem kratší praxe v trvání několika málo týdnů však začíná vnášet do života úlevu od stresu, napětí, obav či zahlcení a prohlubuje pocit sebejistoty a životní pohody. Rád se s tebou o své zkušenosti podělím."

František Lomský, lektor

Co řekli o kurzu předchozí účastníci?

"Na kurz mindfulness jsem se přihlásila, ačkoli jsem s mindfulness už měla předchozí zkušenost. I tak mě ale kurz velmi mile překvapil a předčil má očekávání. Každá hodina byla skvěle strukturovaná, vybraná témata, která jsme v kurzu procházeli, byla přínosná, relevantní a mohla jsem v nich mindfulness ihned integrovat do svého života. Také velmi oceňuji, že to nebyla jen teorie (která byla skvěle sepsaná do praktického průvodce), ale vždy byla součástí hodiny i praxe na začátku a na konci setkání. František má bohaté zkušenosti a znalosti v této oblasti a hlavně má dar lidským a srozumitelným způsobem předávat i složitá témata a učinit je uchopitelnější, abychom si je tak mohli ve svém životě lépe zvědomit. Kurz byl zkrátka opravdu skvělý a dal mi do života vše potřebné, abych mohla v mindfulness praxi pokračovat sama i nadále." (Kateřina)

"Před kurzem mi byla diagnostikována úzkostná porucha, která vznikla v souvislosti s jiným zdravotním problémem. V rámci KBT terapií jsme několikrát narazili na pojem "mindfulness", a proto jsem začala hledat kurz, který by mě naučil aplikovat mindfulness v praxi. Cítila jsem, že to může být na jedné straně cesta, jak vyřešit svůj zdravotní problém, na straně druhé, že to může mít celkově pozitivní přínos pro můj život. Když jsem tedy narazila na tento kurz, neváhala jsem a přihlásila jsem se. Moje úzkosti skoro vymizely a cítím se více vyrovnaná, klidnější a šťastnější. Ať už řešíte nějaký zdravotní problém, či se jen necítíte spokojení, nebo máte chuť ve svém životě něco změnit, neváhejte a zkuste tento kurz. Mohu ho jen vřele doporučit. Lektor mindfulness skutečně rozumí a dokáže vám pomoci ji pochopit a každodenně ji aplikovat ve vašem životě. Na Františkovi oceňuji odbornost, schopnost naslouchat a ochotu řešit individuální potřeby, které jsou přínosné pro celou skupinu. A také ochotu, chuť a vůli nabídnout něco víc, nad rámec kurzu." (Marie)

"I přesto, že jsem byla vůči mindfulness zpočátku skeptická a na kurz jsem se přihlásila především ze zvědavosti, první rychlé pokroky na sebe nenechaly dlouho čekat. Naučila jsem se lépe vztahovat k sobě a tudíž i k okolnímu světu - snáze si uvědomuji, co chci a proč to vlastně chci. A také už vím, kam se můžu kdykoli vrátit - k sobě. Právě proto, že život tvoří vztahy, tohle všechno bych nejspíš neobjevila, nebýt Františkova osobního, přátelského přístupu a jeho otevřenosti." (Markéta)

"Do kurzu jsem se přihlásila hlavně ze zvědavosti; ráda zkouším nové věci. Upřímně jsem si před zahájením kurzu o mindfulness nic nezjišťovala. Představovala jsem si, že nám bude lektor ukazovat různé cesty a způsoby, kterými lze dosáhnout vnitřního klidu a vyrovnanosti, což se mi jevilo jako něco, co je přesně pro mě. :-). A nezklamalo mě to, naopak! Získala jsem spoustu inspirace pro další práci na sobě. Kurz mi pomohl k tomu, abych si lépe uvědomila své vlastní pocity a emoce, a také přijímat a upřímně si přiznat ty negativní". (Kamila)

Praktické informace

Kdy: každou středu od 16. února do 6. dubna 2022

Jedna lekce trvá 2 hodiny čistého času (od 18:00 do 20:15, vč. 15 min přestávky)

Každá lekce se skládá z teorie, praktického výcviku, společného sdílení a odpovědí na otázky

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A NÁSLEDNÁ PODPORA: účastníci mohou klást otázky nejen během lekce, ale i mezi nimi e-mailem či telefonicky. Po skončení kurzu se mohou účastnit návazných pravidelných mindfulness setkání na podporu své praxe. Největší výzvou je totiž udržet si motivaci k praktikování mindfulness i po skončení kurzu.    

V ceně kurzu obdržíš podrobný 50-stránkový manuál s probíranou látkou a všemi cvičeními

Ke cvičením se budeš moct vracet i na speciálním YouTube kanále 

Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i mírně pokročilé v mindfulness tréninku či meditaci

Maximální počet účastníků je omezen na 8. Důvod je ten, že právě skupina 5 až 8 lidí je ideální počet, který umožňuje individuální přístup, nejvyšší osobní zapojení a zároveň efektivní podporu ostatních členů skupiny 

Cena on-line kurzu: 4 500 Kč

Přihláška


Máte-li jakékoliv dotazy,  
napište nám na info@skola21.com