10. výročí Školy 21
✔ Jedinečná atmosféra
✔ Společnost podobně naladěných lidí
✔ Poznání sebe i druhých
Co Vás čeká?
Propojování
Od rána až do večera budete mít možnost poznat a zažít ostatní na workshopech, volném programu i během přestávek.
Seznámíte se s inspirativními lektory, organizátory a nadšenci do seberozvoje a rozvoje společnosti.
Kdo bude chtít, může se připojit ke skupinám rozděleným podle zájmů.
10+ workshopů👉 10+ zážitků
🧘 Meditace & mindfulness
🤾 Intuitivní hry
🎤 Hlasová cvičení
🗣️ Komunikace
🔮 Infinite Library
🌀 Knowledge systems
🧭 Mapování vlastního talentu
💃 Tanec
🎶 Hudba
Miniveletrh
🌟 Inspirativní osobnosti
🌿 Zajímavé projekty
🤗 Možná se zapojíte i vy!
Máte něco zajímavého, co byste rádi představili ostatním? Napište nám:
📩 info@skola21.com
Večerní hudba, zpěv a tanec
🎼 Poslechněte si hudbu
🎶 Zazpívejte si
💃 Zatancujte
🧘 Rozjímejte
🌍 Propojte se
Na koho se můžete těšit?
Lektoři podle účasti v programu
Jan Kysela - zakladatel Školy 21. Zajímá se o inovativní přístupy ve vzdělávání, holistický přístup rozvoje osobnosti, všímavou výchovu a meditace.
Zkušenosti s různými vzdělávacími systémy nabíral v Anglii, Singapuru, Španělsku, Německu a na Novém Zélandu.
Po návratu ze svých studií pomáhal s rozjezdem organizace EduFórum. Se svými spolužáky založil komunitní centrum Vila Flora. Následně začal pracovat v Institutu pro podporu inovativního vzdělávání, kde zajišťoval koordinaci projektů a spolupráci s partnerskými organizacemi. Zastupoval Institut ve SKAVU. V Duhovka Institutu zajišťoval vzdělávání Montessori učitelů. Nyní podporuje neziskovou organizaci Pro Dialog.
Půl roku strávil v klášterech na Srí Lance, v Myanmaru, Anglii a Francii.
Zbyšek Humpolec - se od dětství věnoval několika sportům, zejména hokeji. Po střední škole nastoupil na JAMU, kterou absolvoval v roce 2014. V letech 2014-2019 byl členem souboru brněnského HaDivadla. V roce 2017 hrál ve filmu Z Paříže do Paříže důstojníka SS. Hrál i v několika studentských filmech a projektech ČT, například Soud nad českou cestou (2019).
...aktuálně uváděné inscenace...
Městská divadla pražská [Divadlo Komedie] - Já, Johan*a
Divadlo Bez zábradlí - Berlín Berlín
Vršovické divadlo MANA - Čapek
Chemické divadlo - kameny úrazu (po práci, torza, pomalá smrt), gomora ekocida
HaDivadlo - Vyhnání Gerty Schnirch, Maryša, Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně
Kult - Kredenc
Divadlo Scéna - Vodník Česílko, Dášenka čili Život štěněte
Horácké divadlo Jihlava - Šepoty a výkřiky, Utrpení mladého Werthera, O pejskovi a kočičce
Enzo Essenza je vysokoškolský pedagog a inovátor pracující na novém modelu vzdělávání. Založil inkubátor společensky přínosných projektů Institutions for the Future. Spoluzakladatel iniciativy s názvem nextRenaissance, jejímž cílem je přispívat ke vzniku nového vzdělávacího systému odpovídajícímu nárokům 21. století. Pracuje na realizaci aktivit orientovaných na udržitelnost a rozvoj lidského potenciálu. Magisterský titul obhájil na Harvardské universitě, doktorát absolvoval na Oxfordské universitě a docenturu získal na VŠE.
Jeho cílem je přeorientovat chápání „úspěchu“ z povrchního zaměření na peníze a status na hlubší cíle spojené se seberozvojem a na hodnotné přispívání rozvoji společnosti a planety.
Šárka Plocková - Jsem studijní a kariérová poradkyně. Podporuji rodiče ve výběru základní školy pro jejich děti. Podporuji dospívající ve výběru střední a vysoké školy. Provázím dospělé při hledání optimálního profesního uplatnění.
Lukáš Kučera - Působím na volné noze jako lektor, facilitátor, průvodce osobním a kariérním rozvojem. Nejvíce teď dělám a školím facilitaci – provázení skupiny určitým procesem, který má vytyčený cíl, probíhá ve vymezeném čase způsobem, který ve vhodné míře zapojuje všechny zúčastněné. Další témata, která mě baví je zvládání stresu, práce s časem, prokrastinace, asertivní komunikace či prezentační dovednosti. Baví mě vymýšlet kurzy, školení, semináře či facilitace a umím s tím i dobře pomáhat jiným lidem.
Mika Johnson je multimediální umělec, který režíruje projekty ve virtuální a rozšířené realitě, hudební videa, reklamy a hrané i dokumentární filmy. Jeho nejnovější projekt „VRwandlung“ je adaptací první kapitoly povídky Franze Kafky „Proměna“ ve virtuální realitě. Mezi jeho dlouhodobé projekty patří „The Amerikans“ – webový seriál s 15 krátkými dokumenty – a jeho nedávno dokončený debutový celovečerní film „Confessions of a Box Man“, který je první částí trilogie.
Kromě mezinárodního vystavování svých děl Johnson také přednášel a vedl workshopy v Istanbulu, Tokiu, Madridu, Hamburku, Kyjevě, Frankfurtu, Lipsku, Výmaru, Praze, Minsku, Rize a v Severní Americe. Sídlem v Praze vyučuje workshopy a kurzy na FAMU International a na Prague Film School.
Michaela Dašková je lektorka, performerka, tanečnice. Tvoří vlastní projekty pohybového divadla a spolupracuje s umělci a tanečníky v ČR i v zahraničí. Je spoluzakladatelkou spolku Trikular, sdružení pro tanec, umění a filmovou tvorbu. Studovala výtvarné umění (prostorovou tvorbu, environment a video) a tanec, improvizaci a performance v německém Freiburgu.
Skrz platformu pohybdech.com tvoří prostor pro pohybový a taneční rozvoj jednotlivců i skupin. Vymýšlí, organizuje a realizuje trénink, workshopy a lekce orientované na tělo, tanec a pohyb. Pracujeme individuálně i se skupinami, na klíč. Vede dlouhodobé skupiny k tělesnému uvolnění, taneční expresi, somatickému pohybu a k integraci v rámci komunit. Organizuje taneční události, workshopy a lekce v Žižkostele, v Komunitním prostoru Smíchov a TJ Sokol Žižkov II a v přírodě.
Marie Smékalová studovala pedagogickou fakultu, ale způsob, jakým se vyučuje, ji odradil. Vlastně ji inspiroval učit jinak – zážitkově a hravě.
Pracuje v organizaci Konsent, která se snaží o změnu v přístupu ke vztahům a sexu, a to jak na úrovni vzdělávání na ZŠ, SŠ i VŠ, tak i ve veřejném prostoru, v pracovním prostředí a v rámci české legislativy.
“Zajímá mě, jak věci jsou. Jako doopravdy. Představuji si to nejopravdovější možné žití a zkouším tuto vizi naplňovat ve Společenství Vrábsko. V tomto podhoubí vzniká projekt jedné z mých vášní - udržitelného gastra “Cesta Jídla” , který roste v zázemí místního bezobalového obchůdku, permakulturní zahrady, fermentační výrobny a dalších.
Posledních pár let tvořím vlastní texty písní. A taky se ptám: Podle čeho se nám zdá, že je něco krásné? Mám pocit, že to není o čistotě hlasu nebo ladnosti pohybu, ale že to nějak souvisí se schopností jít do naha, pohlédnout na sebe a nechat ostatní, aby na mě pohlédli."
Jan Burian - psychoterapeut a lektor
Mým hlavním cílem je pomáhat lidem žít plnější a spokojenější život. Vytvářím pro Vás tyto stránky a vedu kurzy Mindfulness zaměřené na zvládání stresu a emocí. Nabízím psychoterapii založenou na empatickém naslouchání, prožívání emocí a vnímání těla. Profesně se dále věnuji rozvoji empatie a všímavosti při komunikaci a mediaci sporů.
Absolvoval jsem na všímavosti založený psychoterapeutický výcvik a trénink pro lektory MBCT organizovaný Centrem pro mindfulness v Oxfordu. Vedl jsem již desítky osmi-týdenních a víkendových kurzů mindfulness nejen pro širokou veřejnost nebo firmy, ale např. i ve vězení. Podílel jsem se na prvním českém neurovědeckém výzkumu meditace všímavosti. Jako dobrovolník jsem mnoho let pomáhal rodinám, které pečují o své umírající, v hospici Cesta domů.
Filip Gundlach se dlouhodobě zabývá dějinami umění a vizuální kulturou. Fascinují ho obrazy jako kolektivní paměť lidstva. Umělecké dílo vnímá trojím způsobem: na osobní rovině jako živoucí setkání s obsahem, který v divákovi rozeznívá duševní témata na různých úrovních jeho prožitku, na historické rovině jako často inovátorský impulz zasazený do dobového kontextu, který odráží intence a hodnoty své kultury, a konečně jako syntézu obou přístupů, která může rozšířit poznání o nás samotných a nabízet přesahy i nové možnosti konání.
Filip Gundlach vystudoval malbu a konceptuální umění na pražské Akademii výtvarných umění, absolvoval výcvik v gestaltterapii, překládal a učil jazyky. Zájem o jiné kulturní koncepty ho vedl k několikaměsíčnímu pobytu na Srí Lance, v Indii a Barmě a k návštěvám indiánské rezervace Kainai v Kanadě. V současnosti pracuje jako učitel na Waldorfském lyceu v Opatově.
Program a lektoři:
10.00 - 12.45
🌟 Propojení (J. Kysela)
🎤 Hlasová cvičení (Z. Humpolec)
🌍 Přednáška: Současnost a budoucnost - výzvy a příležitosti (E. Essenza)
13.45 - 15.15
🧭 Mapování vlastního talentu a směřování (Š. Plocková Hauznerová)
💬 Tématické okruhy a miniveletrh (L. Kučera)
15.45 - 16.45
🔮 Infinite Library (M. Johnson)
🌐 Knowledge systems (P. Bugar)
17.00 - 18.20
🧘 Meditace (J. Burian)
🤾 Intuitivní hry
🕺 Kreativní pohyb (M. Dašková)
19.00 - 22.00
(Marie Smékalová, Hynek Opolecký, Lukáš Kučera)
🎶 Večer začne jako koncert. Pokračovat bude jako Dílo Okamžiku. 🧘Písně autorské, písně bez autorů, písně improvizované.
🎼 Hudba do které lze prolnout i vaše hlasy, váš pohyb a, pokud budete chtít, i kontakt s druhým člověkem.
💃 Provedeme vás intuitivním pohybem a kontaktní improvizací. Hudba reaguje na pohyb, pohyb na hudbu, objevují se slova, vzniká “instantní poezie”.
Kontaktní improvizace je jen jednou z možností jak tu být, stejně tak jako kontakt jen se sebou, s objekty kolem nás, s hlasem. Můžeš ležet na zemi a vnímat, nechat se vést pohybem - svým nebo druhých, spát, zpívat, výřit, říkat náhodná slova, pít čaj a jen se dívat. Můžeme být Dílem Okamžiku. A ten bude trvat asi 2,5 hodiny.
Kolik Vás to bude stát?
840 Kč - standardní cena
690 Kč - snížená cena pro ty, kdo mají momentálně omezené finanční možnosti.
1 550 Kč - mecenášská cena
Preferujete podporu formou dobrovolnictví nebo barteru? Neváhejte nás kontaktovat na info@skola21.com, společně najdeme řešení.
Termín a místo:
Kdy?
25. ledna 2025
od 10.00 do 22.00
Kde?
Tibet Open House
Školská 693/28
110 00 Praha 1-Nové Město
Potřebujete víc informací?
Neváhejte nás kontaktovat: info@skola21.com
Leden 25, 2025