Život je hra 

Letní setkání intuitivní pedagogiky,
tentokrát i s P. Ahlbomem

Jedná se o součást tříletého kurzu intuitivní pedagogiky, ale je možné přijet i pouze na toto jedno konkrétní setkání. 

Tak přijeďte! Klidně i s dětmi, ale budou za vámi chodit a nedovolí vám si pořádně hrát. I když je možné, že za vámi nebudou chodit tolik jako jindy, protože si někde budou hrát samy s ostatními dětmi. 

Získejte 20% slevu na celý seminář:
Do poznámky v přihlášce napiště Škola21.

Co seminářem můžete získat

  • Klid – můžete se naučit se procházet konflikty a složitostmi života s nadhledem.

  • Pohyblivost – Rozpohybujete své tělo a naleznete svou rovnováhu.

  • Mír – Naučíte se nehodnotit ostatní a především přestanete hodnotit sebe.

  • Odvahu – Přestanete se bát dělat chyby.

  • Tvořivost – Obnovíte svou kreativitu, anebo ji zušlechtíte.

  • Všímavost – Zbystří se vám smysly.

  • Hravost -Vaše dospělé já se setká s vaším vnitřním dítetem a zapovídají se.

  • Sama sebe – Může se stát, že se o sobě dozvíte něco, co byste raději nevěděli. Ale zase se díky tomu stanete člověkem, který umí žít a být sám sebou.

Lektoři / Průvodci


P. Ahlbom

Skladatel, hudebník, eurytmista a waldorfský učitel.  V osmdesátých letech spolu s Merete Lovlie založil v Järně ve Švédsku školu Solvik. Skupina kolem Pära Ahlboma se snažila hlouběji pochopit dětský svět, „vzpomenout“ si na to, jak zažívali svět a dospělé kolem sebe ve svém vlastním dětství. Dětský svět se jim přestal jevit jako jakési ideální, čistě positivní období, pochopili, že si děti zažívajé mnohá traumata, která jim způsobují dospělí, aniž by si to sami uvědomovali. Aby člověk byl dobrým učitelem, musí si být těchto věcí vědom, musí se doopravdy dokázat vcítit do duše dítěte.


Peter Živý

Peter Živý studuje intuitivní pedagogiku v Německu a ve Švédsku. Tento pedagogický systém byl rozpracován ve švédské škole Solvik (Solvikskolan). Zároveň je lektorem intuitivní pedagogiky: přednáší, vede semináře a workshopy. Často jej uvidíte na oblíbených popularizačních „ochutnávkách“ intuitivních her v rámci různých festivalů a konferencí, anebo na zážitkových setkáních pro děti, pedagogy nebo širší veřejnost. Ve své činnosti vnímá děti jako svobodné a dokonalé bytosti, kterým není potřeba něco vnucovat, ale intuitivně podporovat rozvoj jejich osobností. Petrovým záměrem je vytvořit nové školy příznivé pro děti současnosti.


Dieter Schwarz

„Děti jsou od přírody zvědavé, kreativní, aktivní, otevřené, ale také zranitelné. Dokud jsou v tomto stavu, mohou se rozvíjet a plně využít svůj potenciál.  Opravdová setkání se také dějí jen tehdy, pokud jsme v tomto stavu. Pokud jsme takto otevření a zranitelní, prožíváme život naplno. Díky komunikaci a mezilidskému kontaktu ve společenství si užíváme skutečné kvality života. Děti usilují o tuto životní kvalitu. Pokud já jako dospělý chci pomoci dětem, aby rozvinuly svůj plný potenciál, tak je důležité, abych já sám byl otevřený a zranitelný. Pokud vyměním stav vnitřní otevřenosti a zranitelnosti za něco jiného, pak pozastavím svůj osobní rozvoj. Děti nás neustále provokují, a tím poukazují na naše omezení, na to, že jsme se v určitém smyslu přestali rozvíjet. Překonat své hranice pak ale musím sám, bez vnější pomoci. Jak zlepšit situaci naší i našich dětí? V intuitivní pedagogice se cvičíme a hrajeme si, abychom se vrátili do stavu vnitřní otevřenosti.


Cena: za letní seminář je 7700,-
bez ubytování a stravy.

ubytování lze teoreticky řešit spaním na karimatce nebo ve stanu, pak se neplatí. ,,Chceme, aby seminář byl udržitelný z hlediska vydané energie a nákladů ze strany organizátorů i lektorů, a současně bychom rádi, aby byl seminář dostupný bez ohledu na různé finanční možnosti zájemců. Studentům denního studia a skupinám 3 a více účastníků z jedné organizace nabízíme 30% slevu. Zahraniční účastníci mohou využít slevu 20% z důvodů vyšších nákladů na dopravu.Pokud vás tento seminář zajímá a finance jsou i nadále překážkou vaší účasti, kontaktujte prosím organizátory.

Obvyklý časový harmonogram:

První den
17.00 – 18.00 Registrace, ubytování a večeře
18.00 – 21.30 První blok semináře s malou přestávkou na jídlo pro ty, kteří dorazí později

Další dny
8.00 – 9.00 Snídaně
9.00 – 10.30 Seminář – zpravidla ranní kruh a ranní zpívání
10.30 – 11.00 Přestávka
11.00 – 12.30 Seminář – malování / komunikace / intu hry
12.30 – 14.30 Oběd
14.30 – 16.00 Seminář – malování / komunikace / intu hry
16.00 – 16.30 Přestávka
16.30 – 18.00 Seminář – malování / komunikace / intu hry
18.00 – 19.30 Večeře
19.30 – 21.00 Seminář – zpravidla intu hry a večerní zpívání

Kromě prvního semináře ráno a posledního večer, které jsou společné, je vždy možné si vybrat mezi 2-3 možnostmi, popř. si domluvit individuální rozhovor lektorem.Poslední den je zkrácený program, obvykle končíme již ve 14 h.

Získejte 20% slevu na celý seminář:
Do poznámky v přihlášce napiště Škola21.

Jakékoli dotazy k organizaci semináře, přihlašování a platbách prosím směřujte na email info@intuitivnipedagogika.cz