Seznam se: tvůj hlas
hlasová dílna Ridiny Ahmed

Nejbližší termín 20. ledna 2018

Bojíš se zpívat? Přijď.
Nebojíš se zpívat? Taky přijď.

Hlas používáme denně, ale co o něm vlastně víme? Hlasová dílna vytváří prostor pro sebepoznávání i pro zážitek z hudby, která vzniká i na základě překvapivě jednoduchých zadání.

Proč?

Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci dojdou často i k překvapivým informacím, které se skrze práci s hlasem můžeme dozvídat.

Hlas je nástroj, který máme vždy nablízku; když zníme společně, spontánně spolu začínáme spolupracovat a vytváříme dílo založené na vzájemných vztazích. Můžeme při tom také zkoumat, jak naše znějící skupina vlastně vypadá a funguje: Jaká role nám vyhovuje více – být sólistou? Anebo spolehlivým a sloužícím článkem funkčního organismu? Potřebujeme bezpečný řád anebo nás naopak motivuje chaos a možnost vybočení ze zaběhlých pravidel?

Co ti kurz může dát?

  • Seznámíš se se svým hlasem.
  • Zjistíš, že hlas není jen zpěv nebo mluvená řeč, ale má mnohem více možností.
  • Vyzkoušíš si různé hlasové techniky a cvičení. (bude sranda a radost)
  • Zjistíš, jak unikátním klíčem k sobě samému může hlas být.

O lektorce – Ridina Ahmedová

Zpívám, skládám hudbu, vedu hlasové dílny.
Hlasové dílny mě baví, protože pro mě je hudba a zpěv o možnosti vzájemně se nablízko potkat. Mám radost, že svoje objevování hlasu můžu s účastníky sdílet. A věřím že to má smysl oboustranně.

Absolvovala jsem FHS UK a taky studia muzikoterapie při Západočeské Univerzitě, dlouho jsem i studovala zpěv soukromě. Nikdy jsem se nenaučila pořádně hrát na žádný nástroj, což je dost nevýhoda, ale současně se tato okolnost stala i hybnou silou, která mě velkou intenzitou vrhla do hlubin objevování hlasu.

V minulosti jsem se věnovala řadu let jazzu, protože mě bavilo, že mi dovoloval improvizovat a skrze jeho složitost jsem se pořád učila novému. Poté jsem se ale z potřeby hledat svůj vlastní výraz a zvuk vydala do méně probádaných zvukových krajin. Spolupracovala jsem s Tomášem Dvořákem/Floexem na CD Pocustone a na živé podobě projektu Floex, v roce 2003 jsem se odhodlala k tomu, o čem jsem už dlouho snila: zkusit obstát na jevišti sama a tak vznikl koncert s projekcí Hlasokraj.

V roce 2006 vyšlo sólové CD Hlasem, v současné době vystupuju občas sama, především ale v duu s basistou Petrem Tichým jako HLAS kontra BAS – naše autorské CD vyjde v listopadu. Založila jsem a vedu Hlasohled - centrum pro práci s lidským hlasem a zveme do Čech skvělé hlasové lektory z celého světa. Vymyslela jsem si Zpěvomat – kouzelný pouliční nástroj znějící na přání kolemjdoucích.

Co říkají účastníci?

Boží! Hlas je mocný nástroj a je moc fajn ho nechat znít společně s jinými v bezpečném prostředí..Ridina nás vedla moc hezky, jemně, bez nátlaku, cítila jsem se dobře.
Olga
Bylo to moc prijemne, zajimave, sebezkumave. Odpocila jsem, nacitila silu sveho hlasu a chut' ke hlasove improvizace. Zpevam casteji nez pred tym a rada se posloucham, cestuju za svojim hlasem.
Polina
Osvobozující, povznášející, uvědomění svých bloků a jejich částečné uvlonění. Terapeutické.
Petr

20.1.2018
1400 Kč

termín /// 20. leden 2018
čas /// celodenní dílna, od 10 do 17.30
místo /// Letohradská 1, Praha 7
cena /// 1400 Kč

máš dotaz? info@skola21.com