Rozdýchej to
2 uvolňující večery

11. a 25. ledna 2018

Proč přijít?

Cítíš se v některých situacích jako zamrznutá/ý, nemůžeš vyjádřit to, co bys chtěl/a a co potřebuješ v daný moment? Nebo by ses potřeboval/a zastavit, uvolnit celé tělo, vypnout a jen být? Práce s dechem ti může dát obojí.

Dech pomáhá rozproudit naší životní energii a tak dokáže uvolnit to, co je v nás hluboce uložené a zároveň nám dobít baterky.

Co zažiješ?

Díky dechu, pohybu a zvuku mužeš pustit i to, co je skryto hluboko uvnitř, až ve tvém nevědomí. Skrze tělo nás dech vede do kontaktu s našimi potlačenými emocemi, jako bolest, vztek, smutek, naštvání nebo radost.

Tuto fázi může vystřídat fáze nádherné relaxace, kdy můžeš zažít jednotu se svým dechem i vším, co je. Pokud se chceme ve svém životě cítit živí a celiství, je důležité dovolit si zažívat obě tyto polohy - fázi aktivity i fázi uvolnění.

Jak budou večery vypadat?

  • dýchání (1hod)
  • sdílení (15min)
  • přednáška / teorie k tématu večera (30min)
  • a k ní cvičení na prožití (15min)

O lektorce – Martina Chalupníková

S lidmi pracuji více než 15 let a nyní se zaměřuji na práci s dechem, tělem, emocemi a nevědomím. Kombinuji přitom poznatky a dovednosti západní medicíny (vystudovala jsem obor Fyzioterapie) a psychologie s východními přístupy – meditacemi, intuicí. Absolvovala 2 certifikované výcviky – Dech existence u Bhagata a BBTR – biodynamický dech a uvolnění traumatu u Gitena Tonkova.

Samotné mi dech pomohl přes těžkou nemoc. Když mi řekli: máte dva měsíce života, byl to šok. A já tomu nevěřila. Věděla jsem, že se děje v těle něco „špatně“, protože mě hodně bolela kyčel a přestávala jsem chodit. Ale rakovina, já? Dech mi v tu dobu výrazně pomohl ke smíření se vším, co se mi právě děje a i to byl zásadní moment, který mi nemocí pomohl projít.

„To, co je pro mne velkým a důležitým přínosem při dýchání, je možnost uvědomit si vzorce a koncepty, se kterými se ztotožňuji. Tedy způsoby chování a myšlení, které mi dříve sloužily, ale nyní už mi naopak brání žít život naplno. Právě toto první uvědomění je začátkem cesty, jak opustit tyto již nefunkční způsoby chování.“ Martina

Přihlaš se


1. večer — Dýchání samostatně
11. ledna, 500 Kč

čas /// od 18 do 20.15 hod
místo /// CENTRUM ALTÁN V ZAHRADĚ, BARANOVA 31, PRAHA 3
lektor /// Martina Chalupníková
kapacita /// 4–6 lidí

Večer je plně obsazen.


2. večer — Dýchání ve dvojicích
(nemusíte se hlásit ve dvojici) 
25. ledna, 500 Kč

čas /// od 18 do 21 hod
místo /// CENTRUM ALTÁN V ZAHRADĚ, BARANOVA 31, PRAHA 3
lektor /// Martina Chalupníková
kapacita /// 12 lidí

Vyzkoušejte si jaké to je být tady pro někoho druhého a jaké to je když je tady někdo pro vás, nemusíme na všechno být vždy jen sami.
Dýchání ve dvojicích otevírá téma hranic. Dovoluji si říci ne, když to tak opravdu cítím nebo naopak ano. Jeden z dvojice dává podporu v jakékoli formě, která je potřeba a druhý z dvojice přijímá-dýchá, prožívá daný okamžik a když cítí, může si říci o to, co potřebuje právě v danou chvíli.


Co říkají účastníci?

Dýchání s Martinou pro mě bylo novým začátkem a novým rozměrem, jak na sobě pracovat. Docházelo mi to vše postupně, ale plně se mi otevřelo naciťování těla a dechu, kam dýchat, jak dýchat, je to úžasný nástroj, velice živelný. Učí mě to nechat tělo plout, vlnit se, třást se – dokáži pustit kontrolu. Úžasné. Moc všem doporučuji, především těm, kteří jsou otevřeni a připraveni se fakt hnout z místa.
Lenka
„Martina je milá, empatická a usměvavá žena. Cítila jsem se s ní během dýchání bezpečně. Během několika setkání jsem si uvědomila, kolik je ve mně napětí a vědomé dýchání mi pomohlo tyto bloky rozpustit. Po dlouhé době jsem se cítila lehce a šťastně. Mohu teď být mnohem něžnější sama k sobě i k druhým a tím se všechno mění.“
Tereza
„Martině Chalupníkové chci poděkovat za otevření úplně nového světa. Vědomé dýchání mi dalo snad nejvíc, ze všech terapií, které jsem za svůj život zažila. Při tvém kurzu jsem si uvědomila pro mě zcela zásadní věc a to, že se s žádnou myšlenkou nemusím ztotožňovat a vůbec si jí všímat. A pokud se myšlenka objeví (a to že tam pořád nějaké poletují) a s ní přijde emoce, nemusím podlehnout, ale stačí prodýchat, prožít přes tělo a je to.
Kateřina

Nehodí se ti termín?

Nech nám kontakt a budeme tě informovat o dalších termínech.

máš dotaz? info@skola21.com