Cesta tam... a zase zpátky
na týden odlož pohodlí, sbal si batoh
a vyraž s námi na cestu

s Lucií Luňáčkovou a Janem Bímem

Týdenní putování od 2. do 7. července

Hrdina v příbězích vyráží na cestu plnou
dobrodružství, překážek, příležitostí i průvodců,
aby se vrátil silnější, moudřejší, dospělejší.

To nejsilnější, s čím se na cestě může setkat, je on sám. Objeví svoji opravdovou sílu (a ta rozhodně není ve svalech), svůj osobitý dar, který pak může předávat ostatním. Nejdřív se ale většinou musí potkat s nebezpečím, třeba si poradit s drakem. I toho většinou nejsilněji objeví v sobě. Málokdy je na takovou cestu sám. Všichni mravenci, které cestou krmil, lišky, které zachránil, i lidé, kterým pomohl, mu v nejtěžších chvílích přichází na pomoc.

Chceš se i Ty setkat s hrdinou? S hrdinou v sobě?

Praktické informace

Během týdenního kurzu “Cesta tam a zase zpátky” strávíme společně většinu času chůzí. Díky pravidelnému režimu cesty a vytržení z každodenního rytmu můžete objevit to podstatné, co v životě opravdu chcete.

Jídlo, spaní, program

Spát i vařit si budeme venku, vše podstatné včetně jídla pro většinu cesty si poneseme v batohu na zádech. Čím méně toho poneseme, tím snadněji se nám půjde. Každé ráno a večer strávíme čas sdílením v kruhu. Během dne půjdeme společně i každý sám. Celý týden s vámi stráví dva průvodci, kteří budou určovat rámec a budou vám k dispozici pro průběžné konzultace.

Vedení skupiny

Budete se střídat ve vedení dne – rozhodování o tom, kudy půjdeme, kde budeme spát a kdy odpočívat. Že jste to nikdy nedělali? To vůbec nevadí. Můžete si tak v bezpečném prostředí vyzkoušet, jaké to je vést lidi. Strávíme čas pohromadě i o samotě, budeme střídat chvíle velmi aktivní s klidnými. Během týdne si každý uvážete 200 pytlíčků s přáními pro svůj další život.

Naši průvodci

Lucie Luňáčková

„I cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem. Cestovat jen v představách je krásné, ale až vykročení nás někam posouvá. Udělat první krok, pak další, pak ještě jeden. Naplno a svobodně. Ani sebekrásnější popis se nevyrovná pocitu bosých nohou na mechu v lese, žádný sen se ani nepřiblíží Slunci, které paprsky lechtá nos probouzejícího se poutníka.“

Lucie Luňáčková naslouchá v kruzích, doprovází poutníky na cestách fyzických i duševních, věnuje se meditacím, přechodovým rituálům a tvorbě mapy života.

Jan Bím

„Věřím, že lidský život může být krásný,
inspirující a přitom zodpovědný. Věřím, že každý člověk si může v kteroukoliv chvíli v životě vybrat svůj životní postoj a tím zásadně ovlivnit svoji budoucnost.“

Honza Bím je zkušeným průvodcem. Pomáhá nám zorientovat se, čelit nesnázím a sebevědomě kráčet vlastní cestou. Pomocí kruhů, seminářů, meditačních technik nebo přechodových rituálů společně hledáme náš individuální dar, poslání a směr. Za 9 let již uskutečnil přes 1000 doprovázených poutí, během kterých doprovodil stovky klientů, slyšel mnoho různých příběhů a osudů.

Cesta tam... a zase zpátky
týdenní putování – 3500 Kč

termín /// od 2. do 7. července
místo /// Skokovská poutní stezka
cena /// 3500 Kč/osobu 
Cena je bez dopravy, jídla (budeme si vařit venku)
a spaní (v plánu je spát venku)

Pro více informací se můžete obrátit přímo na průvodce:
lucie@lucielunackova.cz

Máš dotaz? Zeptej se na info@skola21.com