Kudy k dospělosti?
diskuzní večer 21čka

Přijď si popovídat se zajímavými hosty.
31. října v Praze

Pamatujete, jak jsme se těšili na svou první občanku? Odteď
už bude všechno jiný, mysleli jsme si. Jasně, začali jsme chodit na brigády a vydělávat první peníze, ale pořád to nějak nebylo ono…

Hurá, osmnáctiny! Konečně jsme tou občankou mohli mávat před nosem alespoň barmanům při koupi prvního legálního piva. A pak nadešel kýžený okamžik a den, kdy opustíme školu – maturita. Zkouška z dospělosti. Teď už jsme někdo. Nebo ne? Opravdu to tak funguje? Jak se vlastně člověk stane dospělým? A kdy? Máme to všichni stejně? Co je pravdy na tom, že je nám právě tolik, na kolik se cítíme? Co se změní uvnitř nás? A jak se tato změna promítne navenek a do našich vztahů? Poznáme, že už jsme dospělí? Co všechno vlastně k dospělosti patří?

Cesta k dospělosti?

Otázka dospělosti není na první pohled tak populární jako jiná palčivá témata dnešní doby. Možná je to právě tím, že se nejen před ostatními, ale i sami před sebou stydíme přiznat, že si pořád tak úplně dospělí nepřipadáme. Vždyť už je nám 20, 30… 40 i víc, už přece nejsme žádné malé děti! Fyzicky snad, ale jak jsme na tom uvnitř?

Dospělost mimo jiné znamená přijetí plné zodpovědnosti za vlastní činy, nezávislost na rodičích a svobodnou vůli. Faktem je, že děti a dospělí mají rozdílná práva a povinnosti. Není to však jen lačnost po právech a odmítání povinností, co nás drží zpět, ale i nedostatek důvěry. Ať už se jedná o důvěru v sebe sama, v okolí a naopak. Jak si můžeme pomoci?

Hosté

Jan F. Bím

Průvodce krajinami
vnějšími i vnitřními

Lidi, kteří cítí spirituální volání, podporuji v otevření dveří do duchovního světa, v otevření jejich srdce lásce, soucitu a odpuštění. Společně hledáme jejich individuální dar, poslání a cestu, jak je vyjádřit ve hmotném světě.

Martin Buchtík

Sociolog, metodik, account manager zaměřený na výzkum životního stylu a sociální analýzy.

Martin je hlavním sociologem pro Českou republiku na mezinárodním projektu GenerationWhat, jehož součástí je i anketa týkající se Generace Y, tzv. Millenians, během níž dochází k mapování postojů, názorů, tužeb, ale i obav současné generace lidí od 18 do 34let.

Petra Sloupová

Petra Sloupová pracuje v Karierním centru ČVUT,obor PR a marketingu jako podpora pro studenty. Snaží se je podporovat v rozvoji, aby byli schopní dosahovat svých cílů jak ve skole a v práci, tak i v osobním živote.

"Miluji sebe-poznávání. Proč? Protože s každým krokem se cítím svobodnější a hravější. Cítím rostoucí vnitřní jistotu a užívám si život s větší lehkostí, ať už přichází na mou cestu cokoliv. A baví mě hledat cesty, jak inspirovat druhé k této úžasné lásce. :)"

31. října od 18 do 21 hodin
Vákuum café, Thunovská 183/18, Praha 1

Ohlasy na 21čky

Super formát! Vlastně si z akce odnáším víc otázek než odpovědí, což mi připadá skvělé.
21čka je pro mě hlavně cestou, jak v uvolněném duchu diskutovat o zásadních tématech.
Příjemný a obohacující večer rozmanitostí názorů a zkušeností.

Co to je 21čka?

Diskuzní večery na témata, která nás pálí.
S hosty, kterým to pálí.

Každá 21čka má ústřední téma, o kterém jsme vždycky chtěli mluvit. Otevřeně, s respektem a s odborníky. O čem bude další 21čka můžeš rozhodnout i ty. Napiš nám co pálí tebe zde.

Na co se můžeš těšit?

hosté

Na 21čku vždy zveme minimálně 3 zajímavé hosty s různými názory a zkušenostmi s daným tématem.

proměnlivý formát

Během večera si poslechni panelovou diskuzi, sdílej a ptej se ve dvojicích nebo trojicích nebo si povídej v menších kruzích s jednotlivými hosty.

dobrovolnost

Veškeré aktivity jsou dobrovolné a můžeš kdykoliv vystoupit nebo jen naslouchat ostatním.

21čka: Kudy k dospělosti?
150 Kč

termín /// 31. říjen 2017
čas /// od 18 do 21 hod
místo /// Vákuum café, Thunovská 183/18, Praha 1
cena /// 150 Kč kartou online / 200 Kč při registraci + hotovost na místě

sleduj novinky o akci, sdílej a diskutuj

Chceš dostávat pozvánky na 21čky?