Kudy k dospělosti?
diskuzní večer 21čka

Pamatujete, jak jsme se těšili na svou první občanku? Odteď
už bude všechno jiný, mysleli jsme si. Jasně, začali jsme chodit na brigády a vydělávat první peníze, ale pořád to nějak nebylo ono…

Hurá, osmnáctiny! Konečně jsme tou občankou mohli mávat před nosem alespoň barmanům při koupi prvního legálního piva. A pak nadešel kýžený okamžik a den, kdy opustíme školu – maturita. Zkouška z dospělosti. Teď už jsme někdo. Nebo ne? Opravdu to tak funguje? Jak se vlastně člověk stane dospělým? A kdy? Máme to všichni stejně? Co je pravdy na tom, že je nám právě tolik, na kolik se cítíme? Co se změní uvnitř nás? A jak se tato změna promítne navenek a do našich vztahů? Poznáme, že už jsme dospělí? Co všechno vlastně k dospělosti patří?

Cesta k dospělosti?

Otázka dospělosti není na první pohled tak populární jako jiná palčivá témata dnešní doby. Možná je to právě tím, že se nejen před ostatními, ale i sami před sebou stydíme přiznat, že si pořád tak úplně dospělí nepřipadáme. Vždyť už je nám 20, 30… 40 i víc, už přece nejsme žádné malé děti! Fyzicky snad, ale jak jsme na tom uvnitř? V životě každého člověka nadejde den, kdy je třeba opustit pohodlí a ochranu rodiny a vrhnout se do dosud neznámého světa nejistot. Pro leckoho to může znamenat i první krizi vlastní totožnosti. Naše dětství se nám najednou zpětně jeví tak idylicky, že se nám jej mnohdy nechce opouštět. Dospělost mimo jiné znamená přijetí plné zodpovědnosti za vlastní činy, nezávislost na rodičích a svobodnou vůli. Faktem je, že děti a dospělí mají rozdílná práva a povinnosti. Není to však jen lačnost po právech a odmítání povinností, co nás drží zpět, ale i nedostatek důvěry. Ať už se jedná o důvěru v sebe sama, v okolí a naopak. Jak si můžeme pomoci?

Hosté

Jan F. Bím

Průvodce krajinami
vnějšími i vnitřními

Lidi, kteří cítí spirituální volání, podporuji v otevření dveří do duchovního světa, v otevření jejich srdce lásce, soucitu a odpuštění. Společně hledáme jejich individuální dar, poslání a cestu, jak je vyjádřit ve hmotném světě.

Martin Buchtík

Sociolog, metodik, account manager zaměřený na výzkum životního stylu a sociální analýzy.

Martin je hlavním sociologem pro Českou republiku na mezinárodním projektu GenerationWhat, jehož součástí je i anketa týkající se Generace Y, tzv. Millenians, během níž dochází k mapování postojů, názorů, tužeb, ale i obav současné generace lidí od 18 do 34let.

3. hosta doplníme

31. října od 18 do 21 hodin
Vákuum café, Thunovská 183/18, Praha 1

Ohlasy na 21čky

Super formát! Vlastně si z akce odnáším víc otázek než odpovědí, což mi připadá skvělé.
21čka je pro mě hlavně cestou, jak v uvolněném duchu diskutovat o zásadních tématech.
Příjemný a obohacující večer rozmanitostí názorů a zkušeností.

Co to je 21čka?

Diskuzní večery na témata, která nás pálí.
S hosty, kterým to pálí.

Každá 21čka má ústřední téma, o kterém jsme vždycky chtěli mluvit. Otevřeně, s respektem a s odborníky. O čem bude další 21čka můžeš rozhodnout i ty. Napiš nám co pálí tebe zde.

Na co se můžeš těšit?

hosté

Na 21čku vždy zveme minimálně 3 zajímavé hosty s různými názory a zkušenostmi s daným tématem.

proměnlivý formát

Během večera si poslechni panelovou diskuzi, sdílej a ptej se ve dvojicích nebo trojicích nebo si povídej v menších kruzích s jednotlivými hosty.

dobrovolnost

Veškeré aktivity jsou dobrovolné a můžeš kdykoliv vystoupit nebo jen naslouchat ostatním.

21čka: Kudy k dospělosti?
150 Kč

termín /// 31. říjen 2017
čas /// od 18 do 21 hod
místo /// Vákuum café, Thunovská 183/18, Praha 1
cena /// 150 Kč kartou online / 200 Kč při registraci + hotovost na místě

sleduj novinky o akci, sdílej a diskutuj

Chceš dostávat pozvánky na 21čky?